Parapety, blaty, schody z granitu

W ofercie firmy BET-GRAN – parapety, blaty, schody i płytki okładzinowe.

 
Parapety, blaty, schody z granituGranit ze względu na łatwość cięcia i polerowania oraz bogatą i piękną kolorystykę używany jest w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny o wysokiej odporności na ścieranie oraz warunki atmosferyczne.

Granit to materiał nadający się doskonale do wykonania blatów kuchennych, łazienkowych, parapetów wewnętrznych jak i zewnętrznych, okładzin kominków, schodów, jak również posiada wiele innych zastosowań w budownictwie dzięki swoim właściwością.
 

PARAPETY, BLATY, SCHODY – GRANIT, MARMUR

Parapety dzielą się ze względu na rodzaj kamienia oraz umiejscowienie. Rozróżniamy parapety marmurowe i granitowe, które można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne.

Produkty z marmuru montowane wewnątrz pomieszczeń, lub w miejscach osłoniętych przed działaniem czynników atmosferycznych, gdyż parapety marmurowe nie są odporne na ich działanie.

Produkty z granitu z powodzeniem można zamontować na zewnątrz, skład oraz właściwości granitu sprawiają, że jest on całkowicie odporny na wpływ warunków atmosferycznych.

Parapety, blaty z granitu jak i marmuru cechuje bogata gama kolorystyczna , dzięki temu można je wkomponować praktycznie w każde wnętrze. Atutem jest łatwość utrzymywania w czystości parapetów kamiennych ( w szczególności granitowych ).

RODZAJE OBRÓBKI KRAWĘDZI BLATÓW I PARAPETÓW

Krawędzie zamówionego przez klienta blatu lub parapetu możemy wykończyć w dowolny sposób: ćwierćwałek, półwałek, faza mała, faza duża – faza góra, dół.Na specjalne zamówienie wykonamy także inne wykończenia. Blat lub parapet z obróbką prostą zawsze posiada fazę techniczną szerokości 2-3 mm, szlifowaną pod kątem 45 stopni lub zaokrągloną.

Granit to materiał, twardy, odporny na działanie pogody, kwasów, alkaliów, tłuszczów, wody, zarysowania sprzętem kuchennym oraz odporny na wysokie temperatury. W zależności od zabrudzenia można używać wszelkich dostępnych środków myjących.